Admin Admin
ϟ HOZZÁSZÓLÁSOK SZÁMA : 40 ϟ CSATLAKOZÁS : 2012. Dec. 13.
| Tárgy: Diagnózisok Vas. Dec. 30, 2012 1:37 pm | |
| Diagnózisok Nincs ötleted, vagy nem tudsz megfelelő, ide illő betegséget kitalálni a karakterednek? Ne csüggedj, itt találhatsz párat, amit nyugodtan felhasználhatsz! / A lista folyamatosan bővül.
1. Szociopátia, avagy antiszociális személyiségzavar. Ezen belül:
szociopátia; pszichopátia.
Jellemzők rá az okszerűtlen gondolkodás; az idegesség, az őszinteség, a megbánás, a szégyenérzet és az empátia teljes hiánya; a szociális normák szándékos megszegése; a személytelen vagy teljesen hiányos szexuális élet; kóros egoizmus. Abban az esetben, ha a felsorolt tünetek közül legalább megtalálható a betegben, pszichopátiáról beszélünk.
2. Borderline személyiségzavar (BPD). Ezen belül:
élvezethajhász; identitászavar; önpusztító magatartás; dependencia, vagy függőség; nárcizmus; túlérzékenység; mazochizmus.
Főként a hangulat szélsőséges ingadozásai, a depresszió, az életrend felborulása, valamint a düh folyamatos kiélése jellemző rá.
3. Disszociatív személyiségzavar. Ezen belül:
skizofrénia; tudathasadás.
Jellemzők: hallucinációk; magas intelligenciaszint; önhipnózis, ami akkor alakul ki, ha az egyik személyiség a másik elől menekül, vagy épp azt támadja. Tudniillik, hogy az egyik személyiség általában tud a másik létezéséről, s együtt is tud élni ezzel. Viszont, abban az esetben, ha a tudat több részre hullik, ergo a betegnek több alszemélyisége van, gyakran előfordul, hogy azok nem tudnak sem egymás létezéséről, sem a betegségükről. A disszociatív személyiségzavar kialakulásában többnyire a gyermekkori traumák játszanak szerepet, például a családi, személyes, vagy épp szexuális visszaélések.
4. Avoidant, vagy szorongásos személyiségzavarok. Ezen belül:
elkerülő személyiség; dependent (függő) személyiség; kényszeres személyiség; agorafóbia (csak szélsőséges esetekben).
Jellemzők: szociális ön-izoláció; túlérzékenység; a betegek általában visszataszítónak látják magukat; a tünetek kora-felnőtt korban válnak láthatóvá.
5. Paranoid személyiségzavar. Jellemzők: bizalmatlanság; éberség; sértődékenység; távolságtartás; mindig készenlétben állnak; túltengő elővigyázatosság; kívülállónak képzelik magukat; a társadalomba való nehéz beilleszkedés.
6. Pánikbetegségek. Ezen belül a fóbiák:
agorafóbia (nagy terektől, helyektől való félelem); szociális fóbia (az emberektől, a társadalomtól való félelem); specifikus, egyszerű fóbia; akrofóbia, vagy magaslatfélelem; algofóbia, avagy a fájdalomtól való félelem; cibofóbia, avagy az ételtől való félelem (az anorexia nervosa szinonimája); emetofóbia, vagy a hányástól való félelem; fazmofóbia, avagy a szellemektől való félelem; fobofóbia (rettegsz attól, hogy valamiféle fóbiád van); fonofóbia, vagy a zajtól való félelem; tetrafóbia (a négyes számtól való félelem); xenofóbia, vagy az idegenektől való félelem; zoofóbiák, ezen belül az ailurofóbia (macskafélelem), araknofóbia (a pókoktól való félelem), kinofóbia (a kutyáktól való félelem), entomofóbia (rovaroktól való félelem), herpetofóbia (hüllőktől való félelem), ichthiofóbia (félelem a halaktól), musofóbia (egerektől, patkányoktól és egyéb rágcsálóktól való félelem), ofidiófóbia (kígyóktól való félelem), ornitofóbia (madaraktól való félelem), ranidafóbia (a békáktól való félelem), vermifóbia (a férgektől való félelem). bifóbia (a biszexualitástól való irtózás), a homofóbia (félelem a homoszexuálisoktól); efebifóbia (félelem a fiataloktól) és ennek az ellentéte, a gerontofóbia.
7. Egyéb betegségek, szindrómák (köztük testi elváltozások, mutációk):
nimfománia; krónikus maszturbáció; tourette-szindróma; rett-szindróma; dawn-kór; hipopituarizmus (a beteg úgy néz ki, mint egy gyerek, de valójában már rég felnőtt, lehet akár húsz-harminc éves is, miközben nyolcnak, vagy kevesebbnek néz ki, lásd: itt; beszédhibák, beszédzavarok; stockholm-szindróma; capgras-szindróma; joubert-szindróma; albinizmus; turner-szindróma; autizmus; krónikus hisztéria.
|
|